Mój Blog w przygotowaniu

Kąpiel psa – dla nowicjuszy

No comments

Kąpieli psa należy poświęcić więcej uwagi. Wynika to z faktu, że jeśli jesteś nieostrożny podczas kąpieli, psiak może nabawić się infekcji. Na przykład, jeśli nie zabezpieczysz dokładnie uszu z dużym wacikiem, woda może wejść do kanału słuchowego i  spowodować zapalenie ucha z objawami takimi jak wydzielina z uszu i potrząsanie głową.

Częstotliwość kąpieli w rzeczywistości zależy od rasy psa. Jeśli pies jest typu mocno owłosionego niczym cocker spaniel, to kąpiel może być przeprowadzona raz na sześć do ośmiu tygodni. Jeśli tego typu rasy kąpane są zbyt często, to skóra i sierść traci swoje właściwości ochronne. Jednakże, gdy pies ma na przykład kał na sierści ze względu na częsty rozstrój żołądka, który prowadzi do biegunki, w celu uniknięcia nieprzyjemnego zapachu, może być poddany kąpieli rzecz jasna częściej.

Należy dbać o unikanie niektórych mydeł drażniących lub  mydeł dla ludzi. Materiały stosowane do produkcji mydła dla ludzi, nie są odpowiednie dla psów. Podobnie, wiele ludzkich szamponów ma dużo składników, które nie nadają się w tych proporcjach, aby mogły być zastosowane w przypadku psów. Dlatego też, zawsze starajmy się używać produktów, które są przeznaczone do stosowania u psów. Oczywiście należy z ostrożnością podchodzić nawet do produktów dedykowanych psom ponieważ słabej jakości szampony mogą wywołać alergię.

Należy zarezerwować  sobie dużo czasu i poświęcić uwagę aby produkty potrzebne do kąpieli były w okolicy ujęcia wody gdy kąpiel jest przeprowadzana na dworze. Psy uwielbiają pluskać się w wodzie, rzekach i morzu. Nawet jeśli używasz wanny, musisz mieć wszystko w jednym miejscu, a dopiero zacząć kąpać psa. Postaraj się mieć pupila na smyczy, odżywka, ręcznik i szampon w miejscu kąpieli.

Użycie odżywki pomaga w późniejszym rozczesaniu sierści.

Kąpiel powinna być wygodna zarówno psa i właściciela. To nie powinno być ciężarem dla obojga stron.

marcinKąpiel psa – dla nowicjuszy

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *